14 Mart Bursa Halı Türleri Yıkama İşlemleri Eğitimi

Tezal Temizlik olarak en güncel bilgileri edinmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta 14-16 Mart 2019 tarihinde Bursa’da yapılan halı türleri eğitimine katıldık. Eğitim ile ilgili notlarımızı bu sayfada bulabilirsiniz.

Eğitimden bir kare

Eğitim 14-16 Mart 2019 tarihinde Bursa’da gerçekleşti. Profesyonel Halı Temizleyicileri Yardımlaşma Derneği (PHTYD), Marmara Halı Temizleyicileri Federasyonu (MARHALFED) ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (BTSO-MESYEB) Butgem bünyesinde eğitime katıldık.

Eğitim 3 gün toplamda 24 saat sürdü.

  1. gün sayın Kasım UZUNÖZ iplik türleri ve iplikleri nasıl tanıyabileceğimizi ayrıntılı olarak anlattı. Örnek iplikler ile iplik türlerinin tespitini birebir yaptık.
  2. gün Nurcan ÇELİK öretmen de iplik boyama konusunu ele aldı. Hangi iplik nasıl boyanır? Boyama aşaması hangi aşamada olur. Özellikle mesleğimiz ile ilgili olan halılar hangi sıcaklıklara dayanır? Hangi sıcaklıktan sonra renk atması bozulmalar olur? Tüm bu soruların cevabını ayrıntılı olarak aldık. Eğitim sonunda Butgem de ar-ge çalışmaları yapılan laboratuvarları gezme şansımız oldu.
  3. Umut AVCI bey son zamanlarda trend olan baskı boyama halılar üzerine sunumunu yaptı. Ardından baskı boyanın nasıl yapıldığı, hangi halılar üzerine yapıldığını birebir gördük.
  4. gün öğleden sonra Kimyager Atilla SARI lekeler üzerine konuşmasını yaptı. Hangi lekeler nasıl çıkar ayrıntılı olarak incelemiş olduk.

Tezal Temizlik hizmetleri olarak emeği geçen tüm eğitmen, çalışanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Mesleğimizin gelişmesi, bir halı nasıl daha iyi yıkanır sorusunun cevabını en iyi şekilde bulana kadar eğitimlere katılımımız sürecektir.

Eğitimde iplik kontrolü yapımı

Yorum bırakın

Scroll to Top