Perde Yıkama

Tezal Temizleme Hizmetleri İstanbul geneline Perde Yıkama hizmeti vermektedir. Her çeşit perdeniz firmamız bünyesinde hiç bir zarar verilmeden ve % 100 garanti ile yıkanmaktadır. Perdeleriniz elleriz dahi değmeden hijyen bir temizlik aşamasından geçerek yerlerine asılmaktadır. Bizden fiyat almadan perde yıkatmamanızı tavsiye ederiz.

Perde Yıkama Hattı: 0216 342 2020

Perdeleri nasıl yıkıyoruz?

Servis personelimiz evlerinizdeki veya iş yerlerinizdeki perdeleri yerlerinden sökerek teslim alırlar. Firmamıza getirilen perdeler ilk olarak çeşitlerine göre ayrılır. Leke kontrolünden sonra perdeler kumaş cinsine göre ya kuru temizleme yapılır, ya da çamaır makinesinde yıkanır. Kuru temizleme makinemiz Böwe marka ve en kalitelisidir. Çamşır makinemiz de sanayi tipi çamaşır makinesidir. Kuru temizleme olsun veya çamaşır makinesi olsun, perdleriniz için hassas yıkama programlarında yıkanmaktadır ve perdeleriniz hiç zarar görmez. Dolayısıyla firmamız % 100 garantili perde yıkama yapmaktadır. Yıkanan perdeler gerekli ise kurutma makinemizde kurutulur. Perde yıkama işleminden sonra perdeleriniz pres ütüleme makinemizde ütülenir. Ütülenen perdeler paketlenerek servise hazır hale getirilir.

perde yıkama

Perde yıkamanın püf noktası

Perde yıkama yaparken dikkat edeceğimiz bir kaç husus vardır Bunlar:

 1. Perdenin kumaş cinsine göre yıkama yapmanız
 2. Perde yıkama için uygun deterjan seçimi
 3. Makinede uygun programın seçilmesi
 4. Lekeli perdeler için leke çıkarıcı kullanımı, bu maddeler perde yıkamada en çok dikkat isteyen maddelerdir.

Perde yıkama fiyatı

Perde sektörü bildiğiniz gibi çok geniş bir sektördür ve bir o kadar da perde çeşidi vardır. Firmamız perde yıkama fiyatını belirlerken bir kaç kriteri ön planda tutmaktadır. Perdeleri alacağımız mevki, perdenin cinsi ve perdenin m2’si perde yıkama fiyatını etkileyen faktörlerdir. Dolayısıyla bunları firmamıza ayrıntılı bir şekilde bildirmeniz halinde size en uygun şekilde fiyat çıkarmaktayız. Perde yıkama fiyatı için lütfen bizimle iletişime geçin.

Ne tür perdeleri yıkıyoruz?

Firmamız piyasadaki perde çeşitlerinin hemen hemen hepsini yıkamaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi perde sektörü çok hızlı gelişen bir sektördür. Ve durması da düşünülemez. Her gün yeni bir perde çeşidi çıkmaktadır desek sanırım yanılmayız. Yılların verdiği tecrübe ile her çeşit perdeyi perde yıkama tesisimizde yıkamaktayız. Piyasada bulunan ve firmamız bünyesinde yıkadığımız birkaç perde çeşidi şunlardır:

 • Tül perde,
 • Güneşlik,
 • Fon perdesi,
 • Stor Perde,
 • Jaluzi,
 • İpli perde,
 • Japon perde,
 • Zebra perde. 

Perde yıkama teknikleri

Her perde çeşidinin kendine özgü yıkama teknikleri vardır. Bazı perdeler makinede yıkanabilirken bazı perdeler de kuru temizleme gerektirmektedir. Perde yıkama tekniklerinden bir kaçını şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Makinede perde yıkama; makinede yıakamaya uygun olan perdeler çamaşır makinelerinde yıkanmaktadır. Daha çok sanayi tipi dediğimiz perdelere zarar vermeyen makineler tercih edilmelidir.
 2. Kuru temizleme; bazı perdelerin yıkanması kumaşa zarar vereceğinden dolayı kuru temizleme yapılması gerekir. Kuru temizlemede kir çıkarmak için özel ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar kumaşa zarar vermeden lekeye nüfuz ederek perde temizlenmiş olur.
 3. Elde yıkama; çok özel perdeler de geniş bir zemin içinde yine özel ilaçlar kullanılarak perdenin yıkanması işlemidir. Özel perdeler de elde yıkanarak perdenin temizlenmesi sağlanır.
 4. Stor perdelerin yıkanması; stor perdeler de zeminde özel ilaçlar ile ve hassas fırça yardımıyla yıkanmaktadır. Stor perde temizleme ile ilgili diğer sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Stor Perde Yıkama

Firmamız stor perdelerinizi titizlikle temizlemektedir. Stor perdelerin evlerde veya iş yerlerinizde temizlenmesi büyük problemdir. Zira yanlış temizleme şekli stor perdenize büyük oranda zarar verecektir. Dolayısıyla stor perdelerin profesyonel tesislerde temizlenmesi gerekmektedir. Firmamız her çeşit stor perdeyi titizlikle kendi bünyesinde temizlemektedir.

Jaluzi Temizleme

Jaluzi perdelerin de stor perdeler gibi çok zahmetli ve çok hassas temizleme şekli vardır. Jaluzinin yaprakları temizleme esnasında dikkat edilmezse eğilebilir hatta kırılabilir. Çok dikkatli bir temizlik yapmak gerekir. Jaluzi temizliği için özel üretilmiş makineler vardır. Sıklıla bunlar tercih edilmelidir. Çünkü makineler jaluziye temas etmeden buhar ile ve özel kimyasallar ile temizleme işi yapmaktadır.

Zebra perde yıkama

Firmamız zebra perdelerinizi de yerinden alarak tesisimizde temizledikten sonra yine yerine asmaktadır. Zebra perdeler de stor perde gibi hassas perdelerdir. Bu perdelerin evlerde yıkanması nerdeyse imkansızdır. Zebra perdelerin kumaşları iki çeşit olduğu için titiz bir yıkamadan geçmelidir. Tül kısmı özellikle çok hassastır çünkü güneşten etkilenen kısım burasıdır. Profesyonel temizleme yapılmazsa tül kısmı kısa zamanda çürümeye ve yırtılamaya başlayacaktır. Zebra perdenin yıkama aşamasında ince ve yumşak fırça kullanımını tavsiye ediyoruz.

Katlamalı perde temizliği

Katlamalı perdelerin sökülüp takılması bilmeyen bir kişi için işkenceye dönüşebilir. Bu işin uzmanı için ise çocuk oyuncağı diyebiliriz. Çünkü her kattaki metal çubukları söktüğünüzde perde boşa çıkacaktır. Her çubuktan geçen ipliğin sökülüp perde aparatından da söküldükten sonra perde yıkama için hazır hale gelmiş olur. Firmamız katlamalı perdeleri profesyonel manada temizledikten sonra yine yerlerine asmaktadır. Katlamalı perdelerin temizliği profesyonel kişilerce yapılırsa ortalama perdenin ömrü 3 ila 5 yıl daha uzamış olur.

Tül perde yıkama

Tül perdelerimizi diğer perdelerden daha dikkatli kullanırız. Çünkü 24 saat en önde tül perdeler vardır. Tül perdelerin temizliğini de bir o kadar dikkat ederiz. Evlerimize misafir geldiğinde mutlaka tül perdelere gözü ilişmektedir. Dolayısıyla tül perdelerin temizliği herkes için önemlidir. Firmamız tül perdelerinizi yerlerinden sökerek tesisimizde profesyonel temizlikten geçirdikten sonra yerlerine asılmaktadır. Tül perde temizliği ile ilgili ayrıntılı bilgi için diğer sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfamızda perde yıkama ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Tekrar belirmek isteriz ki; firmamız perdelerinizi yerlerinden alarak temizledikten sonra yine yerlerine asmaktadır. Yani hiç eliniz değmeden ve perde temizlemeye harcayacağınız zamanınız size kalarak perdeleriniz temizlenmiş olacaktır. Perde temizleme ile ilgili ayrıntılı bilgi için bu sayfaya da bakabilirsiniz: www.perdeyikama.org/perde-temizleme

İstanbul Perde Yıkama

İstanbul’un tüm ilçelerine perde yıkama hizmetimiz vardır. Perdelerinizi kaliteli bir temizlikten geçirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul’un neresinde olursanız olun perdelerinizi yerlerinden alarak temiz bir şekilde yine yerlerine asıyoruz.

Scroll to Top