Yün Halı Yıkama

Bu sayfada sizlere yün halı yıkama ile ilgili tecrübelerimizi aktarmaya çalışacağız. Yün halı temizliği, yün halı nasıl yıkanır az çok bilginiz olacak.

Yün Halı

Halı Yıkama Fabrikamızda, Yün halılarının yıkama işlemi bitkisel özlü şampuan ile yapılarak özel kurutma alanlarında hava alması sağlanmaktadır. Yün halılar yapıları gereği değerli halılardır. Hassas bir yıkama işleminden geçmesi gerekmektedir. Fabrikamızda yün lalılar titizlikle doğal halı şampunaları kullanılarak yıkanmaktadır. Dolayısıyla bu tarz yapılan yün halı yıkama işlemleri halılarda kokma ve bakteri oluşumuna engel olmaktadır.

Yün Halı Temizliği

Yün halılar yıkama sonrası iyi sıkılıp kurutulmalıdır. Zira nemli olarak kalan yün halılar diğer halılara göre daha geç kuruyacağından koku ve bakteri oluşur. Bunu engellemek için santafüj makinasında halılarınız iyice sıkılarak nem kalmaması sağlanır.

Yün Halı Nasıl Yıkanır?

Yıkanması hassas olan bu halılarda en büyük risk kimyasal kullanımında renk atmasıdır. Dolayısıyla kimyasal madde kullanmadan doğal ürünlerle temizlik işlemi yapılır.

Aşağıda yıkanmış bir yün halı gözükmektedir. Yıkama işleminden sonra kontrol edilen yün halılar paketlenir ve teslimat için servis personelimize teslim edilir.

Scroll to Top