Profesyonel Halı Yıkama

Profesyonel halı yıkama nedir?  Bir halının tam olarak kirlerden, bakterilerden, mikroplardan ve maytlardan temizlenmesi ve bu esnada halıya zarar verilmeden bu işlemlerin yapılması işlemidir. Hem gözle görülmeyen mikroplardan kurtulmak hem de halıya zarar vermemek büyük bir tecrübe ister.

fHalıların ömrünü uzatır. Halılarınızın yıllarca ilk günkü yeniliğinde görünmesini sağlar. Bu nedenle halılarınızı profesyonel halı yıkama yapan firmalara temizletmenizi tavsiye ediyoruz.

Peki profesyonel halı yıkama nasıl olmalı ? diyorsanız öncelikle profesyonel halı yıkamanın birinci şartı, profesyonel konusunda uzman halı yıkama ustasıdır. Halıyı yıkamadan önce halının dokumasını yün yada sentetik veya akrilik iplik kalitesini iyi tespit ederek hangi cins halının ne sistem ve şampuan seçimini çok iyi bilmesi gerekmektedir. Profesyonel halı yıkamada tabiki profesyonel şampuanlar ve profesyonel leke ilaçları kullanılmalıdır. Hatta halı yıkamada kullanılan suyun sertliği, kireci yani suyun kalitesi dahil çok önemlidir.

Tezal Halı yıkama olarak profesyonel halı yıkama şartlarının hepsine uymaktayız. Kullandığımız suyun dahi sertliğini almak için arıtarak kullanmaktayız.

profesyonel halı yıkama

Profesyonel halı yıkama aşamaları

  1. Öncelikle halı yıkama tesisinin halı yıkama işlemine elverişli olması gerekir.
  2. Halı yıkama aşamasında kullanılan tüm ekipmanların son teknoloji olmalıdır.
  3. Kullanılan deterjan ekolojik olmalıdır. Doğal halı şampuanları halıya zarar vermemektedir.
  4. Personelin mutlaka halı yıkama konusunda eğitim alması şarttır. Halı çeşitlerini iyi bilen bir halı yıkama halıya göre şampuan ve halı yıkama yöntemi kullanmaktadır.
  5. Personelin halı yıkama işini severek yapması sonuçta büyük önem taşımaktadır.

Aşağıda profesyonel halı yıkama sistemimiz ile ilgili resimler gözükmektedir.

ataşehir halı yıkama

Yorum bırakın

Scroll to Top